Bize Katılmak İster misiniz?


Anasayfa > Bize Katılmak İster misiniz? > Bize Katılmak İster misiniz? > Muvazzaf/Sözleşmeli Subay

Muvazzaf/Sözleşmeli Subay


     

Değerli subay adayları;

Hava Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf veya sözleşmeli subay olarak istihdam edilmek üzere, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına göre personel seçilmektedir.
Bu internet sitesinin ilgili bölümlerinde; muvazzaf veya sözleşmeli subay olarak kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ve muvazzaf veya sözleşmeli subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır.
Muvazzaf veya sözleşmeli subay olma süreci; adayların başvurularının alınması, genel kültür, genel yetenek ve meslek bilgisi yazılı (çoktan seçmeli test) sınavları, seçim aşamaları (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mülakat ve nihai karar), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Muvazzaf ve sözleşmeli subay adayları önce Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi”ne katılmakta, eğitimi başarı ile tamamlayanlar subay olarak nasbedilerek Hava Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilecekleri sınıfın temel eğitimine başlamaktadırlar. Söz konusu eğitimi takiben Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar.
Sözleşmeli subaylar, 4678 sayılı Kanun ile Sözleşmeli Subay ve Astsubay yönetmeliğinde belirtilen süre içerisinde (sözleşmelerinin 7 ile 12’nci yılları arasında) gerekli koşulları sağlamaları halinde muvazzaflığa geçebilmektedirler.
Hava Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf veya sözleşmeli subay olarak yer almak istiyorsanız, bu internet sitesindeki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diler, sizi Hava Kuvvetleri saflarında görmekten mutluluk duyarız.

Hava Teknik Okullar Komutanlığı


 Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımları Hakkında Genel Bilgi

 Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Seçim Aşamaları

 

Daha Fazla Bilgi İçin www.tekok.edu.tr


 

 

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesi.          

 

Site Haritası