Bize Katılmak İster misiniz?


Anasayfa > Bize Katılmak İster misiniz? > Bize Katılmak İster misiniz? > Uzman Erbaş

Uzman Erbaş Alımı


Değerli uzman erbaş adayları;

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak istihdam edilmek üzere, en az lise ve dengi okulların ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından uzman çavuş olmak üzere, en az ilköğretim ve dengi okul mezunları arasından ise uzman onbaşı statüsünde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu esaslarına göre personel seçilmektedir.Temin edilecek olan uzman erbaşların statüleri (uzman çavuş veya uzman onbaşı) ilgili temin emrinde açıkça belirtilir.

Bu internet sitesinin ilgili bölümlerinde, kimlerin uzman erbaş olmak üzere başvurabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçme ve değerlendirme faaliyetleri ile uzman erbaşlığa ilişkin genel bilgilere yer verilmiştir.
Uzman erbaş olma süreci;

Başvurudan başlayarak, yazılı sınav, seçim aşamaları, hastanelere sevk, güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmakta ve yaklaşık 11 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Adaylar uzman erbaş olduktan sonra, Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde (3,5 ay) eğitime alınarak istihdam edilecekleri sınıfın ihtisas eğitimine başlamaktadır. Asıl listeye girmeye hak kazanan adaylarla, eğitim başlangıcında sözleşme imzalanmakta ve bu eğitimi takiben de görevlendirilecekleri Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak yer almak istiyorsanız, bu internet sitesindeki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diler, sizi Hava Kuvvetleri saflarında görmekten mutluluk duyarız.
Hava Teknik Okullar Komutanlığı

Uzman Erbaş

 

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesi.          

 

Site Haritası