Dünyanın sayılı hava güçlerinden biri olan Türk Hava Kuvvetlerinin, Türkiye Cumhuriyeti semalarında barış ve huzuru sağlamak için yürütmekte olduğu uçuş görevlerine destek vermek amacıyla kurulan Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu; ön lisans düzeyinde iki yıllık Akademik ve Temel Askerlik Eğitimini 21’inci yüzyılın havacılık bilim ve teknolojisi ile bütünleştirerek veren yatılı bir askeri yükseköğretim kurumudur.

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda; Uçak Teknolojileri, Otomotiv Teknolojisi, Elektrik Haberleşme, Bilgisayar Programcılığı, İnşaat Teknolojileri, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Lojistik, Güvenlik ve Koruma ile Hava Trafik programlarında, gelişmiş laboratuvar imkanlarıyla iki yıl süreli ön lisans eğitimi ile birlikte, eğitim esnasında yoğun İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

İki yıllık eğitim-öğretim süresince, öğrencilerin tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan öğrenciler eğitim-öğretim görmüş olduğu programa ait ön lisans diploması, astsubay diploması ve yurt dışında geçerliliği olan bir diploma ekiyle birlikte Astsubay Çavuş olarak mezun edilmektedirler.

Çağdaş bilim ve tekniğin ışığında; bedensel, zihinsel ve akademik yönlerden üstün seviyede yetişmek, Türk Hava Kuvvetlerinin yürütmekte olduğu projeler ile uçuşları desteklemek ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal Göklerdedir” hedefi doğrultunda silah arkadaşımız olmak istiyorsanız, sizleri Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’na bekliyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin www.tekok.edu.tr

Hv.K.K.'lığından Haberler

Fotoğraflarla Hava Kuvvetleri