Hava Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf ve sözleşmeli subay olarak istihdam edilmek üzere, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan/olmakta olan adaylar arasından personel seçilmektedir.

Muvazzaf veya sözleşmeli subay olarak kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ve muvazzaf veya sözleşmeli subaylığa ilişkin genel bilgiler internet sitemizde (www.tekok.edu.tr) yer almaktadır.

Muvazzaf veya sözleşmeli subay olma süreci; adayların başvurularının alınması, genel kültür, genel yetenek ve meslek bilgisi yazılı (çoktan seçmeli test) sınavları, seçim aşamaları (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mülakat ve nihai karar), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarında oluşmaktadır.

Muvazzaf ve sözleşmeli subay adayları önce Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi”ne katılmakta, eğitimi başarıyla tamamlayanlar subay naspedilerek Hava Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilecekleri sınıfın temel eğitimine başlamaktadırlar. Söz konusu eğitimi takiben Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf veya sözleşmeli subay olarak yer almak istiyorsanız, internet sitemizdeki (www.tekok.edu.tr) bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diler, sizi Hava Kuvvetleri saflarında görmekten mutluluk duyarız.

Daha Fazla Bilgi İçin: www.tekok.edu.tr

Hv.K.K.'lığından Haberler

Fotoğraflarla Hava Kuvvetleri