Hava Kuvvetleri Komutanlığında yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak maksadıyla sözleşmeli er temin edilmektedir.

Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim (ortaokul) mezunu olanız ve başvuru kılavuzunda belirtilen koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Sözleşmeli er olmak için adayların seçim aşamalarını (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi ve mülakat), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Sınıflandırma ise; seçim aşamalarında başarılı olan sözleşmeli er adaylarının mesleki yetenek ve tecrübeleri dikkate alınarak Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda ön sınıflandırma yapılmaktadır. Adayların seçim aşamalarına gelirken yanlarında mesleki yetenek ve tecrübelerini gösteren bonservis, kurs katılım belgesi, ustalık/kalfalık belgesi vb. evrakı getirmeleri sınıflandırmaları açısından önem arz etmektedir.

Sözleşmeli erler Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik ve kurumların oldukları illerde istihdam edileceklerdir. Örneğin; İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir, Adana, Antalya, Bursa, Merzifon, Diyarbakır ve diğer iller.

Sözleşmeli erler yedi yıllık sözleşme sonunda devlet memuru olabildikleri gibi en az üç yıl hizmet etikten sonra uzman erbaş ve astsubay olabilmektedir. Ayrıca 3 veya 7 yıllık sözleşme sonucunda belirlenen miktarlarda tazminat alabilmektedirler.

Daha Fazla Bilgi İçin www.tekok.edu.tr

Hv.K.K.'lığından Haberler

Fotoğraflarla Hava Kuvvetleri