Hava Kuvvetleri Komutanlığında devamlılık arz eden görev yerlerine ait piyade istihkâm ve ulaştırma sınıfı erbaş kadrolarında çalışmak isteyen personel temin edilmektedir.

Uzman erbaş olarak olabilmek için en az lise mezunu olmanız, askerliğinizi halen yapıyor olmanız veya terhisinizin üzerinden üç yıl geçmemiş olması ve başvuru kılavuzunda belirtilen koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Uzman erbaş olma süreci; adayların başvurularının alınması, yazılı (çoktan seçmeli test) sınavları, seçim aşamaları (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mesleki uygulama ve mülakat), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarında oluşmaktadır.

Adaylar uzman erbaş olduktan sonra, Hava Teknik Okullar Komutanlığı ve/veya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde eğitime alınarak istihdam edilecekleri sınıfın ihtisas eğitimine başlamaktadırlar. Asıl listeye girmeye hak kazanan adaylarla eğitim başlangıcında sözleşme imzalanmakta ve Hava Kuvvetleri birlik ve kurumlarına atanmaktadırlar.

Uzman erbaşlar dördüncü hizmet yılında yapılacak sınavlarda başarılı olmaları halinde astsubay olabilmektedirler.

Daha Fazla Bilgi İçin www.tekok.edu.tr

Hv.K.K.'lığından Haberler

Fotoğraflarla Hava Kuvvetleri