Yayınlanma Tarihi 4 Nisan 2017 Salı

Gnkur. Bşk. Orgeneral Hulusi AKAR, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile Diyarbakır ve Batman illerini ziyaret etmişlerdir

Gnkur. Bşk. Orgeneral Hulusi AKAR, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile Diyarbakır ve Batman illerini ziyaret etmişlerdir
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR; 03 Nisan 2017 tarihinde, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki ÇOLAK, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin ÜNAL ile birlikte Diyarbakır ve Batman illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulunmuştur.

Bu kapsamda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet ilk olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY’u makamında ziyaret etmiş, daha sonra Sur bölgesi İçkale mevkiinde bulunan müze kompleksini ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 16’ncı Kolordu Komutanı iken kullandığı karargâh binasını ziyaret etmişlerdir.

Müteakiben Sur bölgesindeki esnafla sohbet eden Orgeneral AKAR, Diyarbakır’da sırasıyla 7’nci Kolordu Komutanlığı ve Lice 1’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

Ardından Batman’a geçen Orgeneral AKAR, ilk olarak Batman Valisi Ahmet DENİZ’i makamında ziyaret etmiş, daha sonra Batman İl Jandarma Komutanlığı ve 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığında incelemelerde bulunmuştur.


Görüntülenme Sayısı (3563)

Kategoriler: Haberler, Mansetler

Etiketler:

Yazdır

Adınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız ...
x

Makaleler İçinde Ara


İNSAN KAYNAKLARI

Fotoğraflarla Hava Kuvvetleri