ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU (1982-H-24) 01 Mart 1961 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. İlkokulu Eskişehir Porsuk İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Yunus Emre Öğretmen Lisesinde tamamlayarak, 1978 yılında mezun olmuş ve Hava Harp Okuluna girmiştir.30 Ağustos 1982 tarihinde Hava Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olarak; sırasıyla 2’nci Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığında pilotaj eğitimini, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamış, 1984-1993 yılları arasında 7’nci Ana Jet Üs 172 ve 173’üncü Filo Komutanlıklarında kol uçucusu, öğretmen pilot ve kol komutanlığı, 1993-1995 yılları arasında ise 1’inci Ana Jet Üs 112’nci Filo Komutanlığında Öğretmen Pilot ve Harekât İcra Subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 1995-1997 yılları arasında Hava Harp Akademisini tamamlayarak, 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı... Devamı
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
145751
Yayın Tarihi 23 Şub 2023

BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU

 

Başvuru Yapmadan Önce;

Bilgi edinme başvurusu yapmadan önce, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliği inceleyiniz.

Bilgi edinme başvurunuza konu olan talebinizin Hava Kuvvetleri Komutanlığı internet sitesinde yayımlanmış bilgiler arasında yer alıp almadığını kontrol ediniz.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bilgi Edinme Birimlerine başvuru yapmadan önce “Hizmetler” başlığını inceleyiniz.

Personel ve öğrenci alımları ile ilgili bilgi edinmek için Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü web sayfasını (https://personeltemin.msb.gov.tr) inceleyiniz.

Askerlik ve asker alma işlemleri ile ilgili bilgi edinmek için, Millî Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi web sayfasını (www.msb.gov.tr/Askeralma/Anasayfa) inceleyiniz.

Bilgi edinme başvurunuzu Bilgi Edinme Hakkı Kanunun 6'ncı ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 9’uncu ve 10'uncu maddelerinde belirtilen başvuru usullerine uygun olarak yapınız. İlgili Kanun ve Yönetmelik gereği bilgi edinme başvurularının yazılı veya elektronik olarak yapılması gerekmektedir. Ayrıca bilgi edinme başvuru formundaki ilgili maddelerin eksiksiz olarak doldurulması zorunludur. Eksik ya da yanlış bilgiler içeren başvurularınız değerlendirmeye alınmaz.


Yazılı başvurularda; ad, soyadı, açık adres ve imzanın belirtilmesi,
Elektronik ortamda yapılacak başvurularda ad, soyadı, T.C. Kimlik No. ve adresin belirtilmesi,
Talep edilen bilgi veya belgenin açık olarak belirtilmesi,
İstenen cevabın elektronik olması halinde elektronik posta adresinin belirtilmesi,
Tüzel kişiler için yapılan müracaatlarda onaylı yetki belgesi gerekmektedir.


Bilgi edinme başvurularınızı, uygun konuyu yargı denetimi dışında kalan işlemler, devlet sırrına, ülkenin ekonomik çıkarlarına, istihbarata, idari soruşturma ile adli soruşturma ve kovuşturmaya ilişkin, özel hayatın gizliliği, haberleşmenin gizliliği, ticari sır, fikir ve sanat eserleri, kurum içi düzenlemeler, kurum içi görüş, bilgi notu ve tavsiyeler ile mütalaa talepleri, gizliliği kaldırılan bilgi veya belgeler niteliğindeki başvurular kısmen veya tamamen reddedilir.


Bilgi Edinme Hakkı Kanunun 21’inci maddesi gereği; özel hayatın gizliliği kapsamında adres, telefon vb. özel bilgiler verilememektedir. Bilgi edinme başvurularınızın, Bilgi Edinme Hakkı Kanunun 10’uncu, Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 22’nci maddesi gereği ücretlendirilebileceğini biliniz. 


Bilgi Edinme Hakkı Kanunun 11’inci, Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 20’nci maddesi gereği bilgi veya belgeye erişim 15 iş gününde sağlanır. Ancak istenen bilgi veya belgenin başvurulan kurum veya kuruluş içindeki başka bir birimden sağlanması durumunda, bilgi veya belgeye erişim 30 iş günü içinde sağlanır. 


Okudum ve Devam Etmek İstiyorum »