ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

1957’de Trabzon ilinin Of ilçesinde doğan Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ilk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamlayarak 1978 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 1980 yılında 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında Pilotaj eğitimini müteakiben 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamıştır.Orgeneral KÜÇÜKAKYÜZ, 1987 yılında Hava Harp Akademisi, 1994 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi eğitimini tamamlamıştır.Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh görevleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanı (2003-2006), Hava Er Eğitim Tugay Komutanı (2006-2008), Hava Eğitim Komutan Yardımcısı (2008-2011), Hava Harp Okulu Komutanı (2009), Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkan Yardımcısı (2011-2012), Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanı ve GATA Komutanı (2012-2013), Hava Kuvvetleri... Devamı
TABANCA DEĞİŞİM PROJESİ
74736
Yayın Tarihi 27 Ağu 2021
 

HV.K.K.LIĞINDAN EMEKLİ / NAKİL OLAN PERSONELİN TEÇHİZAT (BEYLİK) TABANCA DEĞİŞİMİ

1. İlk Nasıp İstihkakı Kanunu (5143 SK/Geçici Md.6) kapsamında, 16 Şubat 2013 tarihinde Hv.K.K.lığında görevliyken sonradan emekli olan (1998 yılı ve öncesi Subay ve Astsubaylar) personel ile aynı kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına geçen personelin teçhizat tabancalarının, talep etmeleri durumunda ateş gücü yüksek tabanca ile değiştirilmesine yönelik işlemler başlamış olup silahlar Hava Kuvvetleri Karargâh Destek Kıtalar Grup K.lığı tarafından değişimi yapılacaktır.

2. Teçhizat Tabanca Değişim Talep Formu ve istenilen belgelerin teçhizat tabanca değişimi talep eden personel tarafından Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğüne  gönderilmesine müteakip, ruhsat hakkını engelleyen (6136 SK Md. 9,13, Dğş.7, Ek Md. 1/4 , 3713 SK Md.Ek-4, 91/1779 Ynt.Md.16) herhangi bir durumu olmayan personelin tabancası değiştirilecektir. Ruhsat hakkına engel durumu olan personelin silahı, kesinleşmiş şerhli beraat kararının Hv.K.lığına ulaşmasını müteakip değiştirilecektir.

3. Değişim işlemi, Hv.K. Karargâh Destek Kıtalar Grup K.lığı (Ankara) marifetiyle yürütülecektir. Talepler duyurunun yayımlanmasını müteakip, alınmaya başlanacaktır.

4. Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğünce evrakları tam ve ruhsat hak sahipliği ile ilgili inceleme sonucu olumlu olan personele tabanca tahsisi yapılacak, tahsisin yapıldığı iletişim araçları ile (Tel/ E-Posta /SMS) bildirilecektir. Bildirimi alan personel Hv.K. Karargâh Destek Kıtalar Grup K.lığı (0 312 414 2838 - 3033 - 2186) ile irtibata geçerek randevu alacak, eski silahını götürüp yeni silahını alarak değişimi tamamlayacaktır. Ruhsat işlemleri Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğü tarafından yapılacaktır.

5. Tabanca üzerindeki bilgiler (seri numara, çap, marka vb.) ile ruhsat üzerindeki bilgileri uyuşmayan personelin tabancasının kayıt düzeltme işlemlerine müteakip değişim yapılacaktır. Kayıt düzeltme vb. diğer şahsi silah işlemlerine yönelik bilgiler Hv.K.K.lığı internet portalında bilgi mevcuttur.

6. Tabanca ile mermi verilmeyecek, Geçici Silah Taşıma İzin Belgesi (2 ay geçerli) verilecektir. (Mermi talepleri emekli personel için Hv.K.K.lığından bağımsız olarak Askerlik Şubelerinden yapılmaktadır.)

7. Ruhsatın gönderildiği bilgisi personele iletişim araçları ile (Tel/E-Posta/SMS) bildirilecektir ya da isteyen personel Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğünden kayıt düzeltme işlemlerine müteakip ruhsatını elden teslim alabilecektir.

8. Değişim formunun ve 3’üncü maddede belirtilen ruhsat hak sahipliğini düzenleyen mevzuatın detaylı incelenmesi, işlemlerin etkin ve verimli yürütülmesi açısından önem arz etmektedir.


NOT 1: Formu arkalı önlü çıktı alınız.

NOT 2: Önemli Uyarılar

  • İlk önce, Teçhizat (Beylik) Tabanca değişiminin yapılması için linkte belirtilen Teçhizat Tabanca Değişim Talep Formu ve istenilen belgeler Ek yapılarak Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğüne gönderilecektir.
  • Teçhizat (Beylik) Tabanca değişimi uygun değerlendirilen personele Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğünce kendisine (Tel/ E-Posta /SMS) aracılığıyla bildirilecek ve hak sahibi personel tarafından Hv.K.Karargâh Destek Kıtalar Grup K.lığından tabanca değişimi için randevu alınacaktır.
  • Teçhizat (Beylik) Tabanca değişimi yapılan personel Hv.K.Loj.Bşk.lığı Şh.Slh.ve Rhs.İşl.Ş.Md.lüğüne uğrayıp tabanca ruhsatını değiştirebilecektir.
  • Tabanca değişimi uygun bulunan personel aşağıda bağlantısı verilen Tabanca Teslim Formundan iki nüsha hazırlayarak kendisine bildirilen tarihte Hv.K.Karargâh Destek Kıtalar Grup K.lığında hazır bulunacaktır.

 

NOT 3: MSB.lığının 17 Mart 2020 tarihli ve 16002963-172.08-E.191481 sayılı ve "COVID-19 Salgını Kapsamında Alınacak Bireysel ve Kurumsal Tedbirler" konulu emri gereği Birlik, Karargâh ve Kurumlara ziyaretçi kabul edilmemesi sebebi ile ertelenen hak sahibi emekli personelin atış gücü yüksek tabanca değişim işlemlerine 15 Haziran 2020 tarihi itibari ile başlanacaktır.

Teçhizat Tabanca Değişim Talep Formunu indirmek için tıklayınız.

Tabanca Teslim Formunu indirmek için (2 Nüsha alınacak) tıklayınız.