ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

1957’de Trabzon ilinin Of ilçesinde doğan Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ilk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamlayarak 1978 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 1980 yılında 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında Pilotaj eğitimini müteakiben 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamıştır.Orgeneral KÜÇÜKAKYÜZ, 1987 yılında Hava Harp Akademisi, 1994 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi eğitimini tamamlamıştır.Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh görevleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanı (2003-2006), Hava Er Eğitim Tugay Komutanı (2006-2008), Hava Eğitim Komutan Yardımcısı (2008-2011), Hava Harp Okulu Komutanı (2009), Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkan Yardımcısı (2011-2012), Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanı ve GATA Komutanı (2012-2013), Hava Kuvvetleri... Devamı
MADALYA İŞLEMLERİ
13218
Yayın Tarihi 30 Ara 2020

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI PERSONELİ MADALYA İŞLEMLERİ

 

Zayi Olan Madalyanın Tekrar Çıkarılması İçin Gerekli Belgeler

1. İstiklal Madalyası’nın zayi edilmesinde;

  • Madalyanın kaybolma olayını açıklayan dilekçe,
  • Nüfus bilgilerini içerir, Nüfus Müdürlüğünden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Madalya Belgesi fotokopisi,
  • Herhangi bir gazetede sadece 1 gün yayımlanacak, kayıp ilanı(gazetenin ismini ve yayım tarihini belirtir baş sayfası ile kayıp ilanını açıklayan sayfanın fotokopisi,
  • Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne yatırılacak para makbuzu ile birlikte kayıtlı bulunduğu Askerlik Şubesi Başkanlığına, müracaat edilen Askerlik Şubesi Başkanlığınca kendilerine tevcih edilmektedir.

 

2. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından verilen madalyanın zayi edilmesinde;

  • Zayi edilen savaş takdirnamesi, madalya, nişan ve rozet gazete ile ilan edilir. İlanı müteakip, nüfus hüviyet cüzdanı veya noterlikçe tasdikli nüfus cüzdan örneği ve madalya beratı bir dilekçeye eklenerek GenelKurmay Başkanlığına müracaat edilir.
  • Dilekçe muhteviyatı, Gen.Kur.Per.Bşk.lığıdaki Taltif Kayıt ve c ile karşılaştırılır. İnceleme doğru netice verdiği takdirde taltif sahibinden her türlü masrafları tahsil edilmek şartıyla bir yenisi verilir.