ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU (1982-H-24) 01 Mart 1961 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. İlkokulu Eskişehir Porsuk İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Yunus Emre Öğretmen Lisesinde tamamlayarak, 1978 yılında mezun olmuş ve Hava Harp Okuluna girmiştir.30 Ağustos 1982 tarihinde Hava Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olarak; sırasıyla 2’nci Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığında pilotaj eğitimini, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamış, 1984-1993 yılları arasında 7’nci Ana Jet Üs 172 ve 173’üncü Filo Komutanlıklarında kol uçucusu, öğretmen pilot ve kol komutanlığı, 1993-1995 yılları arasında ise 1’inci Ana Jet Üs 112’nci Filo Komutanlığında Öğretmen Pilot ve Harekât İcra Subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 1995-1997 yılları arasında Hava Harp Akademisini tamamlayarak, 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı... Devamı
MADALYA İŞLEMLERİ
20454
Yayın Tarihi 05 Nis 2022

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI PERSONELİ MADALYA İŞLEMLERİ

 

Zayi Olan Madalyanın Tekrar Çıkarılması İçin Gerekli Belgeler

 

1. İstiklal Madalyası’nın zayi edilmesinde;

 

  • Madalyanın kaybolma olayını açıklayan dilekçe,
  • Nüfus bilgilerini içerir, Nüfus Müdürlüğünden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Madalya Belgesi fotokopisi,
  • Herhangi bir gazetede sadece 1 gün yayımlanacak, kayıp ilanı(gazetenin ismini ve yayım tarihini belirtir baş sayfası ile kayıp ilanını açıklayan sayfanın fotokopisi,
  • Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne yatırılacak para makbuzu ile birlikte kayıtlı bulunduğu Askerlik Şubesi Başkanlığına, müracaat edilen Askerlik Şubesi Başkanlığınca kendilerine tevcih edilmektedir.

 

2. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından verilen madalyanın zayi edilmesinde;

 

  • Zayi edilen savaş takdirnamesi, madalya, nişan ve rozet gazete ile ilan edilir. İlanı müteakip, nüfus hüviyet cüzdanı veya noterlikçe tasdikli nüfus cüzdan örneği ve madalya beratı bir dilekçeye eklenerek GenelKurmay Başkanlığına müracaat edilir.
  • Dilekçe muhteviyatı, Gen.Kur.Per.Bşk.lığıdaki Taltif Kayıt ve c ile karşılaştırılır. İnceleme doğru netice verdiği takdirde taltif sahibinden her türlü masrafları tahsil edilmek şartıyla bir yenisi verilir.