ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

1957’de Trabzon ilinin Of ilçesinde doğan Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ilk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamlayarak 1978 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 1980 yılında 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında Pilotaj eğitimini müteakiben 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamıştır.Orgeneral KÜÇÜKAKYÜZ, 1987 yılında Hava Harp Akademisi, 1994 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi eğitimini tamamlamıştır.Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde komutanlık ve karargâh görevleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanı (2003-2006), Hava Er Eğitim Tugay Komutanı (2006-2008), Hava Eğitim Komutan Yardımcısı (2008-2011), Hava Harp Okulu Komutanı (2009), Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkan Yardımcısı (2011-2012), Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanı ve GATA Komutanı (2012-2013), Hava Kuvvetleri... Devamı
PASAPORT İŞLEMLERİ
28191
Yayın Tarihi 29 Ara 2020

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN EMEKLİ OLMUŞ VEYA İSTİFA ETMİŞ (MÜSTAFİ) PERSONEL İÇİN PASAPORT İŞLEMLERİ

 

1.    Pasaport işlemleri, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.


2.  Pasaport almak için öncelikli olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden gerekli olan belgeler öğrenilerek tamamlanmalıdır.


3.   İstenilen belgeler arasında, Hv.K.K.lığından temin edilecek olan, “Emekli ve müstafiler için emekli olduğu veya ayrıldığı tarihteki unvan ve kadro derecesini ve öğrenim durumunu gösterir ıslak imzalı ve mühürlü belge”yi temin için;


    a.  Emeklilik Şube Müdürlüğüne Hitaben bir dilekçe yazılmalıdır. Dilekçede, “pasaport alabilmek için gerekli olan belgenin tarafıma gönderilmesini” gibi kısa bir metinden sonra, asıl hak sahibine ait; Ad, Soyad, T.C. Kimlik No, Askerî Sicil bilgileri ile Adres ve Telefon bilgileri belirtilmelidir.


      b.  Yazılan dilekçe, Posta veya fax aracılığı ile Hv.K.K.lığına ulaştırılmalıdır. İstenilen belge, dilekçe Hv.K.K.lığına ulaştıktan sonra ortalama on iş günü içerisinde belirtilen adreste olacak şekilde posta ile gönderilecektir.


            (1)   Adres : Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İnönü Bulvarı, P.K.:06100 Bakanlıklar / ANKARA


            (2)   Fax Numarası : 0312 419 22 08


4.   Daha sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden; e-Hizmetler / e-Başvurular / Pasaport randevusu sekmelerini takip ederek randevu alınmalıdır.


5.  Yurt dışında bulunan personel ise pasaport işlemlerini bağlı bulunduğu konsolosluğa dilekçe ile müracaat ederek yapacaktır. Konsolosluk ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki yazışmalar dikkate alındığında mağduriyet yaşamamak için mümkünse dilekçe, pasaport değişim tarihinden iki ay önce verilerek işlemler başlatılmalıdır.