ANA SAYFA KOMUTAN HAKKIMIZDA HAVACILIK KÖŞESİ HİZMETLER BASIN FAALİYETLERİ ÖZEL SİTELER SİTE HARİTASI
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANIGeri

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI

Hava Orgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU (1982-H-24) 01 Mart 1961 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. İlkokulu Eskişehir Porsuk İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Yunus Emre Öğretmen Lisesinde tamamlayarak, 1978 yılında mezun olmuş ve Hava Harp Okuluna girmiştir.30 Ağustos 1982 tarihinde Hava Harp Okulundan teğmen rütbesi ile mezun olarak; sırasıyla 2’nci Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığında pilotaj eğitimini, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında harbe hazırlık eğitimini tamamlamış, 1984-1993 yılları arasında 7’nci Ana Jet Üs 172 ve 173’üncü Filo Komutanlıklarında kol uçucusu, öğretmen pilot ve kol komutanlığı, 1993-1995 yılları arasında ise 1’inci Ana Jet Üs 112’nci Filo Komutanlığında Öğretmen Pilot ve Harekât İcra Subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 1995-1997 yılları arasında Hava Harp Akademisini tamamlayarak, 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı... Devamı
PASAPORT İŞLEMLERİ
86776
Yayın Tarihi 18 Eyl 2023

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN EMEKLİ OLMUŞ VEYA İSTİFA ETMİŞ (MÜSTAFİ) PERSONEL İÇİN PASAPORT İŞLEMLERİ

 

Pasaport işlemleri, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.


Pasaport almak için öncelikli olarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden gerekli olan belgeler öğrenilerek tamamlanmalıdır.


İstenilen belgeler arasında yer alan ve Hv.K.K.lığı tarafından hazırlanacak olan, “Emekli ve müstafiler için emekli olduğu veya ayrıldığı tarihteki unvan ve kadro derecesini gösteren belge”yi temin için;


Aşağıdaki link tıklanarak gerekli bilgiler doldurulacaktır.


Emekli/İstifa (Müstafi) personel başvurusunu Hak Sahibinin Kendisi Sekmesinden yapacaktır. Yapılan başvuru sonucunda hak sahibi tüm aile fertleri için tek başvuru evrakı yeterli olacak olup mükerrer başvuru yapılmayacaktır.


Emekli/İstifa (Müstafi) personelin vefatı durumunda aile fertlerinden birinin Hak Sahibinin Yakını Sekmesinden başvuru yapması yeterli olacak, tek başvuru evrakı ile hak sahibi aile fertlerinin tamamı pasaport alabilecek olup mükerrer başvuru yapılmayacaktır.


Hv.K.K.lığı Em.Ş.Md.lüğü (Sb./Asb.) / Svl.Per.Ş.Md.lüğü (De.Me.) / Erb. ve Er Ş.Md.lüğü (Uzm.Erb.) personeli tarafından başvuru değerlendirilecektir.  


İlgili Ş.Md.lüğü tarafından hazırlanan evrak, talep edilen İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne  Kurumsal Elektronik Posta (KEP) üzerinden en geç 15 iş günü içerisinde gönderilecektir.


Sonuç ekranından yapılan başvurunun neticesi görüntülenebilecektir.


Eğer belgenin çıktısı alınmak istenir ise sonuç ekranında yer alan doğrulama kodunun alınmasını müteakip “e-devlet üzerinden belge doğrulama yapmak için buraya tıklayınız.” butonunu tıklayarak e-devlet kapısı üzerinden evrak temin edilebilecek, (e-devlet mobil uygulamasından belge doğrulama yapılamamaktadır.) akabinde İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne müracaat edilebilecektir.

 

Yurt dışında bulunan personel pasaport işlemlerini bağlı bulunduğu konsolosluğa dilekçe ile müracaat ederek yapacaktır. Konsolosluk ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki yazışmalar dikkate alındığında mağduriyet yaşamamak için mümkünse dilekçe, pasaport değişim tarihinden iki ay önce verilerek işlemler başlatılmalıdır.

 

Pasaport evrakı başvuru ve sonuç işlemleri linki: https://pasaport-uygulamasi.hvkk.tsk.tr